AKRA FM Yeni Yayın Dönemi
By admin On 14 Nov, 2012 At 11:26 AM | Categorized As HAYAT | With 0 Comments


AKRA FM, yeni yayın dönemini hicri yeni yılla birlikte başlatma geleneğini sürdürüyor. 1434 Hicri yeni yılda 10 yeni programla 
yayın akışını zenginleştiren AKRA FM, yeni dönemde 70 farklı programla dinleyicilerine seslenecek.

Türkiye’nin ilk tematik radyolarından biri olan AKRA FM, ülke genelindeki kurulu 275 vericisiyle 500’den fazla şehirde radyo severlere ulaşıyor.

İnterneti ve mobil teknolojiyi etkin şekilde kullanan AKRA FM, internet vasıtasıyla 100’den fazla ülkeden takip ediliyor. www.akradyo.net‘teki internet yayınının kalitesiyle ve geniş program arşiviyle dikkat çeken AKRA FM, iPhone ve iPad için iOS, diğer telefonlar için Android uygulamalarıyla mobil iletişim aracı kullanan dinleyicilerine de hizmet veriyor.


Devam eden 60 farklı programa ilaveten işte 10 yeni program:

Feyizli ve bereketli vakitleri verimli değerlendirmek isteyenler için her sabah gün doğarken Dua Vakti,
Kur’an-ı hıfzeden, hükümlerine göre yaşayan ve hayatını Kur’an’ın öğrenilmesine vakfeden zatı muhteremlerin hafızlık serüvenlerinin anlatıldığı Kur’an Muhafızları,
Dünyanın farklı ülkelerinden Kur’an-ı Kerim okuyuşlarını dinlemek isteyenler için Yaşayan Kıraatler,
Surelerin manalarının ve muhteviyatının aktarıldığı Kur’an Günlüğü,
İlahi aşk nidalarını terennüm etmek isteyenlerin adresi Ah Mine’l Aşk,
İlim ve fikir ehlin konuk edileceği İlim Meclisi,
Doğru ve doğal iletişime dair bilgisini derinleştirmek isteyenlerin rehberi İdeal İletişim,
Bilinçli beslenmenin püf noktalarından, helali tüketmenin maneviyatımız açısından önemine kadar herkesi ilgilendiren konu ve konuklarıyla Sağlıklı ve Doğal Hayat,
İlim ve fikir deryasından inciler derlemek isteyenler için Seyr-i Hayat, 
Edebiyatımızın seçkin eserlerine, mana yüklü şiirlere, zamana yenilmeyen nesirlere yer verilen Edebî Hafızamız,

Yeni Yayın döneminde radyonuz AKRA FM’de… ayrıca;
Yenilenen içerikleriyle Tarihten İzler, Çevre Bilinci, Aile Frekansı, Bilişim Dünyası ve Bilinçli Aile-Duyarlı Gençlik programları yeni yayın döneminde AKRA FM dinleyicileriyle buluşuyor.

YENİ BAŞLAYACAK PROGRAMLARIN DETAYLARI:

1 – DUA VAKTİ
Enes (r.a.)’dan rivayetle, Peygamber (sas) Efendimiz şöyle buyurdu:
“Her kim sabah namazını cemaatle kılar sonra güneş doğuncaya kadar Allah’ı zikrederek oturur ve iki rek’at (işrak) namazı kılarsa ona makbul tam bir hac ve umre sevabı verilir.” (3 defa “tam” buyurdular.)
Ayet-i kerîmelerden ve hadis-i şeriflerden özenle seçilen dualar, zikirler… Bu programda, Server İletişim tarafından yayınlanan Dua Kitabı’nın her gün okunması tavsiye edilen bölümü, mealleriyle birlikte seslendirerek dinleyicilerin istifadesine sunulmaktadır. Feyizli ve bereketli vakitleri verimli geçirmek isteyenler için Dua Vakti, Kur’an-ı Kerim hatmi ve mealinin ardından her gün saat 06.15’te başlayacak.

2- KUR’AN MUHAFIZLARI
Geçmişten günümüze Kur’an’ı Kerim’i hıfzetmiş, Kur’an’ın hükümlerine göre yaşamış, insanlara Kur’an-ı öğretmiş ve hayatını bu uğurda vakfetmiş zatların hayatlarını belgesel tadında aktarıldığı bir programdır. Programda, aralarında sahabe-i kiramın önde gelenlerinden ilim ehli zevata, mutasavvıflardan hattatlara, sadrazamlardan musikişinaslara değin kişilerin hafızlık serüvenleri hakkında bilgilerin paylaşılması hedeflenmektedir.

3- YAŞAYAN KIRAATLER
“Kur’an okuyunuz; çünkü O, kıyamet günü, okuyanlarına şefaatçi olacaktır” (Müslim)
Çeşitli kıraat örneklerine dair bilgilerinin verileceği programımızda, dünyanın farklı ülkelerinde yaşamış/yaşayan seçkin kurra hafızların ve kârîlerin Kuran-ı Kerim okuyuşlarına yer verileceği ve bu aşırların Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim Meali’nden istifade edilerek mealleri dinleyicilere aktarılacak.

4-KUR’AN GÜNLÜĞÜ
Yaratıcımızın mesajı Kur’an-ı Kerim’deki sûrelerin genel bilgilerinin, muhteviyatının ve dikkat çeken ayet-i kerimelerden örneklerin dinleyicilere aktarılacağı bir programdır. Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim ve Açıklamalı Meali’nden ve muteber tefsirlerden istifade edilerek, Fatiha’dan başlanmak üzere Kur’an’daki sürelerin sırayla içeriklerinin özet şekilde verilmesi suretiyle, Kur’an-ı Kerim hakkında bilgisi yeterli olmayanların bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

5- İLİM MECLİSİ
Türkiye’nin önde gelen ilim ve fikir ehlinin konuk edileceği planlandığı bir programıdır. Dini hususların yanı sıra medeniyet, edebiyat, kültür, eğitim gibi birçok konuyla ilgili yetkin kişilerle yapılan söyleşiler dinleyicilere aktarılacak.

6-İDEAL İLETİŞİM
İletişim ve eğitim endeksli programda bireysel iletişim, kişiler arası iletişim, aile içi iletişim, eğitimde iletişim, ticari iletişim konularının işlenmesi, ayrıca, çok özel bir alan olan insanın kendi benliğiyle iletişimi, insanın kâinatla iletişimi, insanın Yaratıcısı ile iletişimi gibi konulara değinilmesi planlanmaktadır.

7- SAĞLIKLI ve DOĞAL HAYAT
Beden ve ruh sağlığımızı olumsuz etkileyen faktörler, hasta olmadan önce dikkat etmemiz gerekenler, doğal ve sağlıklı beslenmenin püf noktaları, helali tüketmenin maneviyatımız açısından önemi, bilinçli tüketici olmanın zarureti…
Programda, sağlığımızı etkilen her alanda ilim adamlarıyla ve uzman doktorlarla söyleşilerin yapılması hedeflenmektedir.

8-EDEBÎ HAFIZAMIZ
Divan Edebiyatı başta olmak üzere günümüz edebiyatından seçkin örnekler, klasikleşen mana yüklü şiirler, zamana yenilmeyen nesirler… Programda, Mevlana’dan Yunus Emre’ye, Süleyman Çelebi’den Fuzuli’ye, Evliya Çelebi’den Karacaoğlan’a, Şeyh Galip’ten Eşrefoğlu Rumi’ye kadar önemli şahsiyetlerin şiirlerine, yazılarına, tavsiyelerine yer verilerek, özellikle günümüz gençliğin geçmişini daha iyi anlamasının sağlanması hedeflenmektedir.

9- SEYRİ HAYAT
Hayatın nirengi noktaları, insana özgü latif değerler, dimağı güçlendiren fikirler…
Dini konuların yanısıra edebiyata, kültüre, kişisel gelişime ve hayata dair dikkat çekici bilgilerin derlenerek dinleyicilere aktarılacağı bir programdır. İlim ve fikir deryasından inciler derlemek isteyenler için Seyr-i Hayat programını sabah kuşağında yerini alıyor.

10- AH MİNE’L AŞK
Divan sahibi şairlerin hayatlarına ve eserlerine yer verilecek programda, ayrıca tasavvuf büyüklerinden hikmetli sözlere, insanı düşündüren kıssalara, şifa ayetlerine, dini nitelikli şiirlere yer verilmesi düşünülmektedir.

ARA VERİLEN/SONA EREN PROGRAMLAR
1) Son Peygamber (sas)
2) Onlar Yıldızlar Gibi
3) Erenler Kervanı
4) Kültürden İrfana
5) Çiftlikten Sofraya
6) Vakti Şerif
7) Tebdili Mekân
8) Planlı Hayat
9) Çalışma Hayatı
10) Divan-ı Aşk

TÜM PROGRAMLAR
www.akradyo.net/programcategories.aspx?t=t

Bu vesileyle hicri yeni yılınızı tebrik eder, size ve sevdiklerinize hayırlar getirmesini niyaz ederiz.

AKRA FM
www.akradyo.net

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*