Yılın Kampanyası!
By admin On 16 Dec, 2011 At 08:20 AM | Categorized As HAYAT | With 0 Comments

Peygamber (sas) Efendimiz’in dünyaya teşriflerini ifade eden Mevlid kandili ve kutlu doğum etkinlikleri kapsamında yılın ilk programı “es-Sadık” (sas) için geri sayım başladı. Bu yıl düzenlenecek olan program için;  manevi bir hazırlık olması, yüksek bir aşk ve heyecan duyulması düşüncesiyle, Peygamber Efendimiz’le kesintisiz iletişim vasıtası olan “Salavât-ı Şerife”lerin program gününe kadar okunup programda bağışlanması maksadıyla ‘7 Milyar Ümmet adına 7 Milyar Salavât-ı Şerife” adlı bir kampanya düzenledi.

Programı tertip eden İnsan ve Çevre Derneği BİNDER’den kampanyayla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kur’an-ı Kerim’de Ahzab Suresi’nin 56. ayeti kerimesinde, ‘Şüphesiz ki Allah ve melekleri Peygamber’e salavât getirirler. Ey iman edenler! Siz de onun için (tam bir teslimiyetle) salât ve selam getirin’ buyrulmaktadır.

Salât ve selam, Allah’ın rahmetine, Peygamber’in şefaatine ve duaların kabulüne vesiledir. Salavât ‘Allahümme salli alâ Muhammed’, selam ise ‘es-Selâmu aleyke eyyühennebiyyü’ demektir, ayrıca birçok çeşidi de bulunmaktadır.

Peygamber Efendimiz, salavâtı şerife getirmenin ehemmiyeti hakkında şöyle buyurmaktadır:

‘Kim bana bir kez salâtü selam ederse, Allah ona on kez salât ve selam eder, ondan on hatayı siler ve onu on derece yükseltir.’ (Müslim, Salât 70)

‘Kıyamet gününde bana en yakın olanınız, bana en çok salavât getireninizdir.’ (Tirmizî, Vitir 21)

 ‘…Bana salâtü selâm getiriniz. Zira nerede olursanız olun sizin salâtü selâmınız bana ulaşır.’ (Ebû Dâvûd, Menâsik 97)

Peygamber Efendimiz ile kesintisiz iletişimi ve irtibatı sürdürebilmek, feyiz ve bereketiyle şefaatine nail olabilmek ve O’nun bizi anmasına vesile olmak ve dilimize salavât getirme alışkanlığını kazandırabilmek için “O’nu analım ki O bizi ansın; O’nu analım ki O’na en yakın olalım” temennisinde bulunarak herkesi salavât getirmeye davet ediyoruz.”

Peygamber Efendimiz, sadece bir kavme gönderilmeyip ‘son peygamber’ olarak bütün insanlara gönderilmiştir. Bugünkü dünya nüfusunun yaklaşık 2 milyarı “ümmet-i icabe / daveti kabul eden ümmet”, 5 milyarı ise “ümmet-i dâve/imana davet edilen ümmet”tir. Bu nedenle kampanyanın adı “7 Milyar Ümmetten 7 Milyar Salavât-ı Şerife” olup Peygamberimizin davetini kabul edenlerin yanı sıra “hidayet cezbedecek gönül samimiyetine ulaşmaları temennisiyle” dünyadaki tüm insanlar için de salavât-ı şerifeler okunması hedeflenmektedir. Sürekli güncellenen salavât sayısı www.kutludogum.tv web sitesinden takip edilebiliyor.

BİNDER, yazılı ve görsel mecraların yanı sıra www.kutludogum.tv web sitesiyle ve sosyal medyadaki paylaşımlarla salavât kampanyasını tüm dünyaya duyurmayı hedefliyor. Yabancı ziyaretçiler için sitenin İngilizce ve Arapça sayfaları da yayında… 

Kampanyaya iştirak etmek isteyen herkes www.kutludogum.tv adresine girerek okuduğu veya okuyacağı salavât sayısını sayaca ekleyebiliyor.  İnternet imkânı olmayanlar ise okudukları veya okuyacakları salavâtlarla ilgili bilgileri +90 212 487 73 28 ve +90 507 354 53 14 numaralı telefonları arayarak not ettirebiliyorlar.

KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN:
http://www.kutludogum.tv/salavat-kampanyasi

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*