Pegasus Bu Defa Pes Dedirtti!
By admin On 23 Jun, 2015 At 02:53 PM | Categorized As Manşet, TÜRKİYE | With 0 Comments


Bugüne kadar arızalanan uçaklarından dolayı birçok kez müşterilerini mağdur eden Pegasus Havayolları’nın bu sefer İzmir-İstanbul seferini yapması beklenen uçağı arızalandı. Bugün saat 15.15’te PC119 sefer sayısıyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için uçağa binen yolcular, uçakta teknik bir arızanın olduğu ifade edilerek uçaktan indirildi. Yolculara yaklaşık 45 dakika sonra uçuşun 3 saat 15 dakika rötarla kiralanan yeni bir uçakla saat 18.30’da yapılacağı açıklandı.

pegasus-ariza-23.06.2015

Mağdur edildiklerini ifade eden yolculardan biri, “Saat 14.30’ten itibaren uçağa binmeye başladık. Uçak hareket etmeyince yolcular tepki göstermeye başladı. Bir süre sonra pilot teknik arızadan dolayı uçuşun tehir edildiğini açıkladı. Uçaktan indikten sonra 3 saat 15 dakika rötar olduğunu öğrendik. Olumsuz hava koşulları da yok. Bu kadar uzun rötar olur mu?

Uçuştan hemen önce böyle bir arıza ile karşılaşıldığı bilgisini alan yolcular,Bu uçak kalkmadan önce test edilmedi mi? Test edildiyse testten nasıl geçti? Arıza havadayken ortaya çıksaydı çok üzücü ve telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkabilirdi! Pegasus’un kısa sürede sorunu çözememesi, saatlerce yolcuları bekletmesi ve gecikme nedenini dahi doğru düzgün açıklayamaması böyle bir firmaya yakışıyor mu?” diyerek tepkisini dile getirdi.

İTİRAF GİBİ AÇIKLAMA

Pegasus’un İzmir operasyon bölümünden bir yetkili, “Uçuşa az bir zaman kala uçak arızalandı. Yeni uçak kiralandı. Alana inmesini bekliyoruz” derken, yolcuların tepkisinin artması üzerine ismini vermeyen bir Pegasus görevlisi, Bir uçağın havalimanına iniş ve kalkış süresi çok kısa tutuluyor. Pegasus yönetimi 25 dakikada bakım, kontrol ve diğer tüm işlemleri bitirmemiz konusunda bizi zorluyor. Yeterli zamanımız olmuyor. O zaman da bu tür durumlar kaçınılmaz oluyor ifadeleriyle kendisini savundu.

Normalde havaalanında bağımsız bir ekip tarafından uçuş öncesi uçaklar kontrol ediliyor, arıza ve risk durumuna göre uçuşlar iptal ediliyor. Oysa söz konusu uçak, firmanın kendi testinden geçmiş gözüküyor. 

Pegasus’un PC119 sayılı seferini yapacağı uçağın testten nasıl geçtiği ve yetersiz bakım itirafına Pegasus yönetiminin ne cevap vereceği merak konusu. Yetkililerden bu yönde bir açıklama bekleniyor.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*